Gümüş Cevşenli Kolyeler
Organikhane
Unutkanlık,Alzheimer,Parkinson,Demans Nedir ? Bu Hastalıkların Tedavisi Nasıl Yapılır ?
Güzellik Sırları Saç Bakımı
Güzellik Sırları Makyaj
Güzellik Sırları Vücut Bakımı
Güzellik Sırları Moda
Güzellik Sırları Zayıflama
Demans Hastalığı

Demans Hastalığı

Demans Hastalığı

Genellikle 50 yaşının üzerinde ortaya çıkan ve çoğu defa aheste ılerleyici olan, beynin bilgi,davranış ve gündelik yaşamı sürdürme konularında gösterdiği yetersizliktir.

Demans belirtileri nelerdir? 
Başta unutkanlık olmak üzere,dil,beceri,yönelim konularında yaşanan yetersizlikler;kişilik ve davranış değişimleri, bağımsızlığı yitirme.

Demans kimlerde sıklıkla görülür, kimler risk altındadır?
Ailesinde demans ve kronik psikiyatrik hastalıklar olanlar,kronik depresyonu olanlar,beyin damar hastalığı risk unsurları olanlar,kronik baş travması geçirenler,ileri yaşlılık(>80)

Demans Hastalığı

Demans nasıl teşhis edilir? 
Kişi ve ailesinin verdiği öyküyle,nöropsikolojik testlerle,beyin haritalamasıyla,bazı kan testleriyle,mr ve SPECT gibi tetkiklerle.

Demans tedavi edilebilir mi? 
Bazı nedenlere bağlı olarak gelişen demansların tedavisi olabilir.bunlar arasında hipotiroidi,hidrosefali,depresyon,vitamin eksiklikleri yer alır.diğer demanslarda kati tedavi olmayıp,amaç ılerlemenin yavaşlatılmasıdır.

Demans Hastalığına Çözüm

Demans Hastalığına Çözüm

 

Hasta yakınlarına öneriler nelerdir?
Kendileriyle alakalı tetkikler yaptırmaları, hastalarına anlayış göstermeleri ve hastalarını periyodik olarak alakalı uzmanlara göstermeleri.

Demans ve Alzheimer aynı şey midir?
İkisinin arasındaki ılişki şu şekilde anlatım edilebilir; her demans Alzheimer hastalığı değildir fakat her Alzheimer hastalığı demanstır.

Sayın ziyaretçilerimiz bizler sağlıklı yaşamın önemine yürekten inanan insanlarız. Bu web sayfasını kurarken, herkesin bir şekilde Alzheimer hastalığının ne olduğu Alzheimer hastalığı belirtilerinin neler olduğu,Alzheimer hastalığının tedavi yöntemleri ve tedavi süreçlerinin neler olduğu,Bunamanın Alzheimer ile ilgisinin olup olmadığı,Bunama belirtilerinin neler olduğu,Şimdiye kadar belkide hiç duymadığınız Demans ve Perkinson hastalığının ne olduğu belirtileri ve tedavi yöntemlerinin neler olduğu,Unutkanlığın bizler üzerindeki etkilerinin neler olduğu,Unutkanlığın tedavisi ve Unutkanlık için Şifalı Bitkilerin neler olduğu hakkında bilgileri derleyip siz okuyucularımıza sunduk

Ümidimiz, web sayfamızdan Alzheimer,Unutkanlık,Perkinson,Demans hastalığına faydalı olabilecek bilgiler almanız,daha mutlu ve sağlıklı bir hayat geçirmenizi temenni ederiz.

Demans,Demans Nedir ?,Demans Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Çağımızın sorunu olan Demans ve Bunama hastalığı için erken teşhis çok önemlidir.Demans’dan korunmak,tedavisi ve bu hastalıktan korunmak için ne gibi şifalı bitkiler yemeliyiz yazılarımızı takip ederseniz side bu hastalıktan mümkün olduğunca korunmuş ve uzak durmuş olursunuz hepinize sağlık dolu günler dileriz…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

hediye
Facebook
Twitter
Güzellik Sırları,Saç Güzellik Sırları,Cilt
Güzellik Sırları,Makyaj Güzellik Sırları,Moda
Güzellik Sırları,Estetik Güzellik Sırları,Zayıflama

Unutkanlık & Alzheimer

Unutkanlık & Alzheimer
Logo
Email
RSS
Gplus
twitter
Facebook
bocek ajans